Choďte na sluníčko, ale chraňte se! Jak se správně opálit a chránit svou pokožku?


Letní období sebou přináší radosti, ale také nebezpečí a to v podobě sluníčka. Opalování patří mezi oblíbené činnosti, je ale třeba se opalovat správně. 

Choďte na sluníčko, ale chraňte se! Jak se správně opálit a chránit svou pokožku? 

K letnímu období neodmyslitelně patří i koupání, slunění, výlety do přírody nebo pobyt na zahrádce. Ale i při běžné cestě do práce nás sluníčko ohrožuje. Každý ví, že sluneční paprsky jsou příjemné, ale i nebezpečné a zrádné. I při krátkém pobytu na sluníčku se můžete totiž spálit. Kůže, která se na sluníčku spálí je nejen jasně červená, ale i bolestivá a spálení od slunce není dobré podceňovat. Nehledě na to, že kůži si musíme chránit i z preventivních důvodů. Znáte všechny správné zásady opalování a pobytu na sluníčku? Je třeba je dodržovat. 

žena na pláži

Na ochranu myslete stále

Mnozí lidé používají v létě opalovací krém pouze tehdy, když jsou k vodě a opalovat se. Ale chránit bychom se před slunečními paprsky měli neustále. Opalovacím krémem s vhodnou a dostatečně silnou ochranou bychom se měli namazat vždy, když jdeme ven a víme, že na nás sluníčko bude svítit, byť jen chvíli. Zrádné je i sluníčko schované za mraky. Takže i při pobytu v přírodě, při procházkách nebo cestách do práce, je třeba se chránit před slunečním zářením. V létě na to nezapomínejte, opalovací krém na běžné použití může být lehký, tělové emulze nejsou tolik mastné, což je výhoda. Pokud nevíte, jak silný faktor máte zvolit, pamatujte, že čím větší faktor, tím delší ochranu budete mít a samozřejmě platí, že čím vyšší faktor, tím lépe. To opravdu platí pořád, nejen při pobytu v zahraničí, kdy u moře sluníčko svítí o něco intenzivněji. 

opalovací krémy

Jednou a dost je opravdu málo 

Nestačí se však namazat jen jednou, třeba ráno. Nejen při pobytu ve vodě ztrácí opalovací krém na intenzitě. I když se potíme nebo otíráme ručníkem, ztrácíme postupně ochrannou vrstvu a je třeba ji obnovit tím, že se namažeme znovu. Ani voděodolné opalovací prostředky nejsou všemocné a je třeba se po nějakém čase namazat zase znovu. Zvláště u dětí je dobré na to dbát. Dětské opalovací krémy ale i krásně voní a mají hezké obaly, což děti motivuje více k tomu, aby krém chtěly použít. 

Opalovací krém během letního období tak mějte stále při sobě a chraňte se pravidelně.