Kam se hodí umělý buxus


Umělý buxus je jednou z nejkrásnějších umělých rostlin na trhu. Je to dáno jeho strukturou, protože čím menší lístečky rostlina má, a čím je hustěji olistěná, tím lépe se tvůrcům umělých rostlin daří zakrýt to, že jsou to jen syntetické výrobky z plastu. Buxus je zároveň velice dekorativní rostlina, právě proto si ji vybrali lidé již před staletími k výzdobě zámeckých parků, a dnes buxus zdobí i další místa, jako jsou hotely a penziony a některé nemovitosti. Buxus je velmi dobře tvárný a můžete z něj vytvořit zajímavě řešená zahradní zákoutí u pergol či jiných zahradních posezení a je výborným doplňkem na terasách ve velkých zahradních květináčích.

stěna z buxusu

Jistou možností je nahradit tyto živé dekorace dekoracemi umělými, je to výhodné v tom, že se o ně nemusíte starat, a že je můžete ponechat venku po celý rok, kde dobře vyzdobí schodiště či zahradní terasu nebo altánek. Umělý buxus je také dobrou volbou u různých slavností, například na svatbách, které jsou uspořádané v zahradních prostorách.

umělý buxus

Umělý buxus se zhotovuje v rozličných tvarech, nejčastěji to bývá koule a na trhu také můžete objevit půl metru široké panely, z nichž si lze vyrobit například umělý živý plot. Je to výhodné například tam, kde vám buxus zahynul kvůli parazitům, anebo nechcete čekat dlouhou dobu, než vyroste do patřičné výšky.

Věnce na dveře – z buxusu se vyrábí i věnce na dveře v různých tloušťkách a průměrech, vypadají velmi atraktivně a dekorativně a můžete je tam mít po celý rok. Dají se zdobit dle aktuální roční doby například velikonočními či vánočními ozdobami a věnce z buxusu jsou také krásnou dekorací na svatbách.

Ať už si zvolíte jakýkoli tvar umělého buxusu, bude velmi pravděpodobné, že vás nezklame, což se může stát u některých jiných umělých rostlin. Pouze musíte počítat s tím, že vás nebude zásobovat energií, jako každá živá rostlina.