Vyrazit do Japonska je snem mnoha cestovatelů. Ale ne všem se ho podaří splnit. Země vycházejícího slunce fungovala velkou část své historie v naprosté izolaci od okolního světa. A stala se naprosto svébytnou a odlišnou od okolního světa. Japonsko je v současnosti zároveň i zemí paradoxů a kontrastů. Se kterými se lze potkat jedině tam. Vedle historických posvátných chrámů s ikonami starodávných božstev se tu snoubí ty nejmodernější výdobytky 21. století. Čtvrtě září neonovými reklamami a nejnovější modely telefonů drží v ruce buddhističtí mniši. Většina cestovatelů touto úžasnou zemí prochází a zírá na všechno s otevřenou pusou.
Prvním zastavením bývá Tokio – hlavní město Japonska a zároveň jeho nejlidnatější prefekturou, se skoro čtrnácti miliony obyvatel. Na tamní letiště přistává většina linek leteckých společností z celého světa. Tím, že zároveň leží na centrálním tichomořském pobřeží ostrova Honšú, V Tokijském zálivu, je zároveň i bránou dopravě lodní. Rovněž železniční přeprava je v tomto městě na vysoké technické úrovni. Ústřední uzel vysokorychlostní sítě železnic Šinkansen má tady svoje stanoviště. Stejně jako metro, které je zároveň i nejstarší na světě. Tokio, coby centrum jak ekonomické, tak politické, je sídlem nejen japonského císaře, ale i národní vlády.
Už první den, strávený v Tokiu, nadchne všechny návštěvníky svou bohatou historií. Zdejší šintoistické svatyně a chrámy, obklopené chráněnými zahradami, jsou balzámem na duši v tomto velkoměstě. Vedle nichž se tyčí mrakodrapy a hotely, vybaveny tou nejmodernější technikou. Včetně high-tech toalet s vyhřívaným prkénky. Či možnosti navštívit devítiposchoďové obchody s elektronikou s nabídkou nejnovějších technologických hraček. Pro milovníky dobrého jídla je Tokio rájem na zemi. Ochutnat tu je možné skvělá tradiční japonská jídla stejně jako kulinářské speciality kuchařů celého světa. Kulturní vyžití je tu rovněž pestré. Od návštěv muzeí a galerií po zajímavá divadelní a hudební představení.