Proč nízkoenergetický dům?


Každý stát prostřednictvím svých zákonů reguluje spoustu věcí, a výstavba bydlení je jednou z nich. Kdyby neexistoval stavební zákon, zamyslete se nad tím, jak by to tu vypadalo. Každý by si postavil co by se mu chtělo, a problém by byl na světě. Stavební úřady tak dohlíží na výstavbu i rekonstrukce, a i když se to někdy zdá jako zbytečné řešení hloupostí, má to svoje opodstatnění. Je důležité řešit i stavební materiály a umístění staveb, aby si lidé vzájemně nezhoršovali bydlení, a někteří by toho klidně schopní byli.

klíč k domu

Pomocí stavebního zákona se regulují i použité materiály a technologie, které mohou být ve stavbě použity. V současné době je kladen důraz na to, aby byly novostavby pokud možno pasivní, nebo alespoň zčásti. To znamená, že se musí používat moderní materiály, které drží uvnitř domu teplo, musí být zateplení nejen budovy ale i střechy, a dům musí být vybavený moderními technologiemi, pomocí kterých si sám bude regulovat teplotu a také si vyrobí elektřinu. Tím se totiž sníží dopady bydlení na životní prostředí, což je v dnešní době opravdu důležité.

tepelné čerpadlo

Mnoho lidí, kteří si chtějí nechat postavit dům, řeší, zda nebude lepší si nechat postavit pasivní dům. I my stavíme nízkoenergetické domy na klíč. Stačí si jen vybrat z naší bohaté nabídky typových projektů, kde najdete zděné domy, ale i dřevostavby. Naše domy jsou zateplené, a mají tepelné čerpadlo i solární panely. Jsou tak poměrně soběstačné, co se týče spotřeby energií.

Vlastní elektřinu oceníte jistě nejen během období bouřek, kdy dochází k častým výpadkům proudu, ale oceníte ji po celý rok. Když si totiž vyrobíte vlastní elektřinu, už jí tolik nespotřebujete od dodavatele, takže opravdu ušetříte. Naše domy patří mezi to nejlepší co si aktuálně můžete nechat postavit. Vyberte si svůj nový dům na našem webu a ještě letos můžete bydlet.